Atrakcje w okolicy

Goszcząc u nas nie zabraknie Wam wrażeń a dla naszych Gości lubimy przygotowywać niespodzianki. Każdy pobyt w naszym pensjonacie zapamiętacie na długo.

Z samych Michałowic wychodzi wiele szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych. W granicach miejscowości znajduje się Wodospad Szklarki oraz Śnieżne Kotły. Jadąc do Michałowic i przejeżdżając przez ciekawy, granitowy tunel nabiera się wrażenia, że świat zmienia swój wymiar. W jednej sekundzie znajdujemy się w innej rzeczywistości, pięknej, zachwycającej swym urokiem miejscowości idealnej wręcz na wypoczynek w górach. Oddalona od zgiełku miasta podgórska mieścina przyciąga różnorodnością klimatu, fauny i flory a panujący tu mikroklimat od dawna leczy drogi oddechowe. Znajduje się tutaj przepiękna grupa skalna zwana Kociołki. Wędrując ścieżkami spacerowymi odnaleźć można wiele tajemniczych, kolistych zagłębień na granitowych skałach. Rzeźbiarzem tych form jest sama natura, wiatr, woda, słońce i mróz. Nie brakuje tutaj również niewielkich jaskiń. Michałowice to także doskonałe miejsce na wypoczynek z dziećmi. Wędrówki z maluszkami po tutejszej okolicy zachwycającej swym urokiem  zapamiętuje się na długo. Po wyprawie z rodzicami na pewno będą miały ochotę na chwilę odpoczynku by znów  aktywnie spędzić czas na placu zabaw, które Lavendowo specjalnie dla nich przygotowało. Z miłości do piękna obsadziliśmy nasze pole lawendą, która każdego dnia koi zmysły i napełnia nasze dusze radością. Polecamy Państwu spacer wśród tej delikatnej i zaskakującej swym zapachem rośliny.

100 km oznakowanych szlaków, m.in. na Śnieżne Kotły, Wielki Szyszak (1509), Śmielec czy Łabski Szczyt (1472).Kociołki Wietrzeniowe i Złoty Widok w Michałowicach
Wodospad Szklarki (45 min. od naszego domu)

Wodospad Kropelka w Górzyńcu

Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach
Park Miniatur w Kowarach
Park Linowy w Szklarskiej Porębie
Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie
Rezerwat Przyrody Krokusy w Górzyńcu
Chojnik – ruiny średniowiecznego zamku
Trasy Biegowe – Jakuszyce
Trasy Zjazdowe – 7 km Szklarska Poręba, 15 km  Harrachow, 30 km Rokytnice

Kontakt

Katarzyna Katarzyńska-Słownikowska
Ul. Trzech Marcinów 3
Piechowice, Michałowice, Polska
tel.: +48 605 310 611
@: katarzyna@lavendowo.pl
NIP 779-147-47-25  REGON 300994072