Historia

nasz dom 12Michałowice (dawniej Kiesewald) 650 m n.p.m.

Michałowice są częścią Piechowic (dawniej Petersdorf) powstały jako wieś w XVII w. i zostały założone przez 3 braci z Czech- Michałów. Urocza Osada w samym sercu Karkonoszy zabudowana jest domostwami nawet z XVII w. Otaczają ją cztery góry: Piechowicka Góra (604),Drewniak (672), Grzybowiec (752) oraz Płoszczań (747). Idealne miejsce na wypoczynek w górach i oderwanie się od codziennego zgiełku miasta.
Z centrum Michałowic rozpościera się cudowny widok na Karkonosze, który cieszy oko i codziennie zmienia się w nowy, piękny obraz. Nie bez powodu osiedlili się tu światowej sławy artyści jak Paweł Trybalski, Lidia Sokal – Trybalska, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska. Kulturalną wizytówką Michałowic są dwa Teatry : Kraina Dobrego Humoru -Teatr Nasz oraz Teatr Cinema.

Urokliwe miejsce na romantyczny wypoczynek w Karkonoszach czy wczasy z dziećmi. Michałowickie pensjonaty, miejsca proponujące  noclegi  przez cały rok przygotowane są  na przyjęcie gości a ich właściciele starają się spełniać wszystkie oczekiwania wypoczywających turystów.

308nasz dom 11